Używasz przestarzałej przeglądarki, która nie jest wspierana przez ten serwis.

Surfuj bezpiecznie, zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji, lub spróbuj jednej z pozostałych nowoczesnych przeglądarek:

pozdrawiamy,
zespół inProjects

Aktualności

Kolorowa mapa szarej rzeczywistości biur projektowych i operatorów w KPO/FERC

2024.04.08
“Ruszyła maszyna po szynach ospale, Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, I kręci się, kręci się koło za kołem...” pisał w I połowie XX wieku Julian Tuwim. I tak mniej więcej wygląda sytuacja rozpędzającego się rynku budowy sieci światłowodowych w ramach konkursów KPO/FERC. W finale cytowanego wiersza lokomotywa dość mocno się rozpędza, co zapewne czeka też pogrążony dotychczas w marazmie rynek budowy sieci na terenach tzw. białych plam.
Czytaj dalej

Co nowego w inTeli?

2022.03.10
Koniec roku 2021 upłynął nam m.in. na rozwoju platformy analizującej atrakcyjność inwestycyjną stworzonej dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O szczegółach na blogu UKE.
Czytaj dalej

Nasz radiowy epizod – reportaż Anny Kolmer

2021.09.23
W reportażu pani Anny Kolmer Jurek, Krzysiek i Wojtek opowiedzieli o tym, jak rodziły się inProjects, Werin i WellServed, jak to było rozwijać się w strukturach Technoparku Pomerania i o dorośnięciu do pójścia "na swoje". Link do reportażu w tekście.
Czytaj dalej

Prawo Budowlane bez sieci telekomunikacyjnych?

2019.10.28
24 października zaczyna obowiązywać część postanowień jakie przyniosła ostatnia zmiana Megaustawy i ustaw towarzyszących (Dz.U. 2019 poz. 1815). Dla projektantów i inwestorów istotne będą dwie zmiany w Prawie Budowlanym, dotyczące etapu budowy infrastruktury liniowej.
Czytaj dalej

Gdzie powstaną światłowody w ramach IV konkursu POPC?

2019.10.16
15 października w Warszawie odbył się warsztat dla wnioskodawców i beneficjentów działania 1.1 POPC, w którym uczestniczyliśmy. Które adresy mają szansę na IV konkurs? Jak zmieni się punktacja wniosków? O tym, czego się dowiedzieliśmy na warsztatach możecie przeczytać w poniższym artykule.
Czytaj dalej

Diagram postępowań administracyjnych dla terenów zamkniętych

2019.09.24
Administracja. To jedno słowo potrafi, nie jednego inżyniera budownictwa, przyprawić o grymas goryczy na twarzy. Przyznam, że jest to część pracy, która jest mało kojarzona z inżynierskim podejściem. Dlatego też, tym artykułem chciałbym zacząć serię tłumaczącą procesy administracyjne na język inżyniera.
Czytaj dalej

Developerski maraton z Fully-Verified i budowanie relacji biznesowych

2019.08.07
W nasze biznesowe DNA mamy wpisane budowanie relacji i dbanie o nie. Nie tylko dlatego, że po prostu chcemy poznać ludzi, z którymi pracujemy, ale również dlatego, że takie podejście przynosi konkretne efekty. I temu poświęciliśmy nasz wpis. Znajdziecie w nim przykłady konkretnych działań, które podjęliśmy, żeby od zera stworzyć owocną relację z Fully-Verified.
Czytaj dalej

Podłączamy Wielkopolskę – Inea i 2. POPC 1.1

2019.07.16
Konkursy POPC 1.1 znacząco wpływają na branżę telekomunikacyjną, a więc i na naszą pracę. W czasie projektowania pukamy do setek drzwi. Od woli i świadomości mieszkańców często zależy ostateczny kształt i zasięg sieci. O tym, gdzie pukaliśmy, i o czym rozmawialiśmy możecie przeczytać w krótkim wpisie.
Czytaj dalej

Służebność w służbie telekomunikacji, czyli o służebności w pigułce

2019.02.05
Służebność to temat, któremu poświęcono liczne zapisy prawne, jeszcze liczniej interpretowane. Z tak wielu opracowań ciężko wyciągnąć konkretne i przydatne informacje. Na bazie wiedzy teoretycznej i praktycznej, jak korzystanie z przepisów o służebności wygląda w codzienności projektanta sieci telekomunikacyjnej, powstał ten krótki wpis - o służebności w pigułce.
Czytaj dalej

Nowa rekrutacja do zespołu inProjects!

2018.09.20
Znowu rekrutujemy do inProjects! I wcale nie jest to dla nas powód do smutku. Rekrutacja oznacza, że ciągle się rozwijamy. Kogo aktualnie szukamy? Sprawdź koniecznie. Może u nas znajdziesz swoje miejsce.
Czytaj dalej

Kto wystartuje w 3. konkursie POPC 1.1?

2018.01.25
Trzy miesiące pozostały na złożenie wniosków w 3. naborze POPC 1.1. Wciąż jednak niewiele wiadomo, o planach operatorów dotyczących startu w (najprawdopodobniej) ostatnim konkursie.
Czytaj dalej

XXI Konferencja KIKE – nasze podsumowanie

2017.12.20
W ostatnim tygodniu listopada odbyła się XXI konferencja KIKE, na której spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych gałęzi branży telekomunikacyjnej. Wpis zawiera krótką relację z naszego pobytu.
Czytaj dalej

Proces cyfryzacji w rozwoju MŚP

2017.08.09
Według fundacji Warsaw Enterprise Institute (WEI) proces cyfryzacji nie dotyczy wielu polskich małych i średnich przedsiębiorstw. W swoim raporcie wskazuje przyczyny i skutki takiego stanu.
Czytaj dalej

Znaczenie ZRID w projektach telekomunikacyjnych

2017.07.20
Przy projektowaniu inwestycji liniowych spotkamy się czasem z sytuacją, kiedy w sąsiedztwie budowana lub przebudowywana jest droga. Wtedy najczęściej pada hasło ZRID - czym jest i co warto wiedzieć o tej decyzji w kontekście branży telekomunikacyjnej.
Czytaj dalej

20. Konferencja KIKE

2017.05.09
20. Konferencja KIKE prawdopodobnie przyniosła odpowiedź na nurtującą całą branżę pytanie. Czy będzie 3. konkurs POPC 1.1?
Czytaj dalej